Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że to, iż komputer nie dział zbyt szybko walce nie zależy od procesora czy pamięci RAM a od dysku. Obecnie dysk HDD jest najwęższy m gardłem działania systemu komputerowego.

prad2Obecnie komputery zużywają bardzo dużo energii elektrycznej w porównaniu z komputerami sprzed kilku lat. Do najbardziej prądożernych elementów należą procesory i karty graficzne.

wwNie każdy zdaje sobie sprawę, że przy pomocy odpowiedniego sprzętu można poprawić zasięg sieci Wi-Fi a raczej moc sygnału. Tak zwany repeter jest to urządzenie niezbyt drogie i proste w instalacji. Jeśli mamy problemy z zasięgiem to zaczynamy od sprawdzenia konfiguracji routera. Kolejny krok to podłączenie repetera. Każde urządzenie tego typu daje się bardzo łatwo uruchomić. Jedną z metod jest tak zwana funkcja WPS. Wciskamy w tym celu odpowiedni przycisk na routerze a potem na repeter. Nie zawsze ten sposób działa. Zasięg sieci Wi-Fi można też poprawić za pomocą drugiego routera. Tu też przyda się sprzęt z funkcją WDS.  

siec domowaObecne sieci domowe czy też w małych firmach mogą zawierać bardzo wiele rozmaitych urządzeń. Niektóre takie jak router są dobrze znane większości użytkowników i szeroko rozpropagowane w naszych domach.

zapis magnetycznyZapis magnetyczny - jest to proces utrwalania cyfr binarnych na magnetycznych nośnikach danych. Proces ten polega na nanoszeniu namagnesowanych segmentów na warstwie magnetycznej.